👤
Fudulubeni
a fost răspuns

De la o cofetarie un elev a cumparat 4 prajituri si 6 sucuri platind 28 de lei. Altadata , la aceleasi preturi , a cumparat 4 prajituri si 8 sucuri platind 32 de lei. Cati lei costa o prajitura si cati lei costa un suc ?