5 kg visine.....8 kg capsune.....136 lei | ×2
7 kg visine.....16 kg capsune....248 lei
10 kg visine.....16 kg capsune......272 lei
7 kg visine........16 kg capsune.....248 lei
_______________________________( - )
3 kg visine......//.....................24 lei
1 kg visine = 24:3 = 8 lei
1 kg capsune = (136 - 8×5) : 8 = 96:8 = 12 lei