10541 10541 07-02-2017 Matematică a fost răspuns sau cumparat 120 kg mere 210 kg pere platinduse in total 1530 lei .cit costa 1 kg de mere si cit costa unul de pere stiind ca diferenta dintre costul total al perelor si costul total al merelor este de570 lei.