pentru 3kg de mere,2 kg de pere si 4 pâini o persoana a platit 31 de lei.Daca ar fi cumpărat 1kg de mere,4 kg de pere si 2 pâini ar fi platit cu 4 lei mai mult.Stiind ca 3 kg de mere ,2 kg de pere si 2 pâini costa 27 lei,afla pretul fiecaruia dintre produse.