Mirum8916 Mirum8916 02-02-2017 Matematică a fost răspuns Madalina cumpara 4 prajituri si 6 sucuri platind 42 de lei ,iar Beatrice cumpara 4 prajituri si 8 sucuri platind 52 de lei .Cati lei costa o prajitura? .Dar un suc ?