Anonim Anonim 29-01-2017 Matematică a fost răspuns O gospodina cumpara pentru gem 4kg de mere, 6 kg de pere si plateste 46 de lei. O alta gospodina cumpara 6kg de mere si 5 kg de pere si plateste 49 de lei. Cat costa 1 kg de mere si cat costa 1 kg de pere?