Bibi190d Bibi190d 26-01-2017 Matematică a fost răspuns intrand intr un magazin un antrenor observa ca daca acumpara 3 perechi de patine ii raman 106 lei , dar pt a cumpara 5 perechi da patine ar mai avea nevoie de 400lei .Cat costa o pereche de patine ? Cati bani avea antrenorul?