👤
Dav1000
a fost răspuns

La un magazin s-au adus 1024 kg de mere.In prima zi s-a vandut un sfert, a doua zi jum. din intraga cantitate, iar a treia zi restul.Stiind ca 1 kg de mere cost 3 lei, afla cat s-a incasat in fiecare zi.