👤
a fost răspuns

Va rog ajutati-ma urgent acum! Pana la 7 jumate dau coroana!!
A)Daca 3 frigidere si 4 masini de spalat costa 5250 de lei,cat costa 6 frigidere si 8 masini de spalat?
B)trei persoane au facut urmatoarele cumparaturi:primia a cumparat 3 pachete de unt,3 pungi de zahar si 5 pungi de orez pe care a platit 59 lei; a doua a cumparat 6 pachete de unt,4 pung de zahar s 2 pungi de orez pe care a platit 56 de lei;a treia 6 pachete de unt,7 pungi de zahar si 7 pungi de orez pe care a dat 100 lei.Cat costa un pachet de unt,o punga de zahar si una de orez
As vrea sa imi rezolvati maccarr prima problema daca nu puteti a doua!! Plz rapid