👤
Biisra123
a fost răspuns

O problema cu cuvantul lumina . Va rog dau coroana

Răspuns :

o lumina roza costa 13 lei ,iar una verde costa 20 lei .cati bani trebuie sa dea irina daca vrea sa cumpere 50 de lumini roze si 100 de lumini verzi ?

In casa Mariei , lumina costa 500 de lei pe luna. Ce rest primesc parintii Mariei dupa doua luni, daca ei dau mereu cu 10 lei mai mult decat trebuie ?
                                                                            COROANA?