👤
Ancaionut10
a fost răspuns

La un magazin s-au adus 1024kg de mere.in pri
ma zi s-a vândut un sfert ,a doua zi jumătate din intreaga cantitate, iar a treia zi restul. Știind că 1kg de mere costa 3lei, afla cat s-a încasat în fiecare zi?