Răspuns :
5 kg portocale+3 kg banane=51 lei
cati lei costa 5 kg de portocale?
5x6=30
cati lei costa 3 kg de banane?
51-30=21
cati lei costa un kg de banane
21:3=7 lei
cati lei costa 5 kg de portocale?
5x6=30
cati lei costa 3 kg de banane?
51-30=21
cati lei costa un kg de banane
21:3=7 lei