👤
a fost răspuns

ajutor la o problema!  suna cam asa: 
3 pixuri si 2 caiete costa 7 lei, 2 pixuri si 3 caiete costa 8 lei. Cati lei costa 4 pixuri si 3 caiete?
A)  6 lei   B)  5 lei   C) 10 lei   D) 2 lei   E) 4 lei
Si scrieti si rezolvarea va rog? MULTUMESC!