Chirulea Chirulea 13-12-2016 Istorie a fost răspuns Un elev cumpara caiete la pretul de 2 lei si 4 lei bucata, cheltuind 200lei.Stiind ca a cumparat 63 caiete,calculati cate caiete a cumparat cu 2 lei si cate cu 4 lei.