👤
a fost răspuns

Ion a încasat în total 24 de lei,pentru 3 ladite de mere si pentru 2 lazi cu pere.Pentru merele vândute el a încasat suma de 12 lei,fiecare ladita având 2 kg de fructe.Cu câți lei a costat mai mult1 kg de pere fata de 1 kg de mere?