Răspuns :
1. Cat costa cele trei caiete ?
200 lei - 188 lei = 12 lei (trei caiete)
2. Cat costa un caiet ?
12 lei : 3 = 4 lei (un caiet)
200 lei - 188 lei = 12 lei (trei caiete)
2. Cat costa un caiet ?
12 lei : 3 = 4 lei (un caiet)