Lumi20 Lumi20 05-12-2016 Matematică a fost răspuns Un restaurant cumpara 70 de fete de masa si 50 de prosoape, care costa 1500 lei. Dupa o saptamana mai cumpara 78 fete de masa si 50 de prosoape de ac.fel,care costa 1620 lei.Cat costa o fata de masa? Cat costa un prosop?