Răspuns :
5 kg mere = 5×4=20 lei
5 kg pere = 5×5=25 lei
Mama a cheltuit 20+25=45lei
Restul care trebuie să-l primească este 100-45=55 lei
doar modul ăsta îl știu....
5 kg pere = 5×5=25 lei
Mama a cheltuit 20+25=45lei
Restul care trebuie să-l primească este 100-45=55 lei
doar modul ăsta îl știu....