👤
a fost răspuns

Pentru 25 kg de portocale și 25 kg de mere s-a plătit suma de 250 de lei.Știind că 1kg de portocale are același preț cu u1kg de mere, află cât costă 1kg de fructe din fiecare fel.Îmi cere să rezolv problema în doua moduri