Nachacristiana Nachacristiana 17-11-2014 Matematică a fost răspuns un fir de garoafa costa 4 lei.Pentru garoafele vandute intr-o zi s-au incasat 540 lei.A doua zi s-au vandut de 2 ori mai multe garoafe,pastrand acelasi pret.Ce suma s-a incasat pentru garoafele vandute in cele doua zile?