👤
Iuliannnn
a fost răspuns

Un elev cumpara caiete la pretul de 2 lei si respectiv , 4lei bucata, cheltuind 200 de lei. Stind ca a cumparat 63 de caiete , calculati cate caiete a cumparat la 2 lei bucata si cate caiete a cumparat la pretul de 4 lei bucata?