Răspuns:
Explicație pas cu pas:
a)
7040 + 967 = 8007
proba = > 8007 - 7040 = 967
8007 - 967 = 7040
b)
8608 - 4785 = 3823
proba = > 3823 + 4785 = 8608
8608 - 3823 = 4785
c)
6535 - 2704 = 3831
proba = > 3831 + 2704 = 6535
6235 - 3831 = 2704
d)
7256 - 2142 = 5114
proba = > 5114 + 2142 = 7256
7256 - 5114 = 2142