CristiBotnari11 CristiBotnari11 17-10-2016 Matematică a fost răspuns Rezolvati problema prin metoda figurativa - Doua torte costa impreuna 265 lei,iar una este mai scumpa cu 25 lei decit cealalta.Cit costa fiecare torta?