Anonim Anonim 07-10-2016 Matematică a fost răspuns Anica acumparat 2 kg de orez si 4 kg de zahar, pentru care a platit 24 lei. Maria a cumparat 4 kg de orez si 2 kg de zahar, pentru care a platit 30 de lei. Cat costa un kg din fiecare produs?