VaneGaby VaneGaby 16-06-2016 Matematică a fost răspuns Daca 1 kg de mere costa 2 lei, atunci 2 kg de mere vor costa.... B) daca 3 kg de banane cista 12 lei atunci 1 kg de banane cista ...... lei C) daca 2 kg de banane cista 7 lei atunci 1 kg de portocale costa ....... lei