Răspuns :
195:15=13 lei costa 1 ursulet de plus
35x13=455 lei costa 35 de ursuleti
35x13=455 lei costa 35 de ursuleti
15 ursuleti=195 lei ⇒ 195 lei: 15= 13 lei ( pretul unui ursulet)
35 ursuleti =? ⇒ 35 ursuleti x 13 lei=455 lei ( pretul celor 35 ursuleti)