Răspuns :
1)Cât costă cei doi saci?
6+(6+4)=6+10=16(lei)
deci: 8kg costă 16lei
2)Cât costă un kilogram?
16:8=2(lei)
6+(6+4)=6+10=16(lei)
deci: 8kg costă 16lei
2)Cât costă un kilogram?
16:8=2(lei)