BeAtBoX22 BeAtBoX22 14-06-2016 Matematică a fost răspuns Un pachet de unt costa cat 3 kg de faina, iar un kilogram de faina costa cat doua pachete cu biscuiti. O gospodina a cumparat un pachet de unt, 4 kg de faina si 4 pachete cu biscuiti, platind in total 18 lei. Cat costa fiecare produs?