RO Study
👤
Lacri1
Lacri1
14-06-2016
Matematică
a fost răspuns
va rog exercitiul 4 rapid
Răspuns :
Аноним
Аноним
14-06-2016
4.
18+27+45=90 lei valoreaza cele 10 kg
daca 10 kg costa 90 lei,1 kg costa
90:10=9 lei
atunci
18:9=2kg prima punga
27:9=3 kg a doua punga
45+9=5 kg a treia punga
Answer Link
VEDEȚI TOATE RĂSPUNSURILE ( 98+ )
Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Alte intrebari
La Catul Numerelor 80 Si 10 Adaugam Numarul 78
Care Sunt Mușchii Lungi,lați.scurți Și Circulari?
Cum Acordăm Primul Ajutor
Ce Cuvinte Se Pot Formă Din : EOSH. , KIRTS. , SRUERTOS?
Ma Puteti Ajuta La 2 va Rog Frumos
Cum Vedeti Scoala Visurilor Voastre?structurati O Descriere In Care Sa Prezentati Situatia Ideala Dorita: a)cladirea Scolii,mobilierul,dotarea Tehnica b)discipl
Alcatueste Cite Unenunt Cu Pronume Demostrative De Apropiere De Departare De Idenditate
O Compunere De 15 Randuri ,,un Dialog Imaginar Intre Mine Si Un Inger''
Cum Se Rezolva 945=a-669
Rolul Semnelor De Puncrustie "O,vino Iar!