Antoniuta2006 Antoniuta2006 13-06-2016 Matematică a fost răspuns Pentru 4kg. de zahăr și 6kg. făină mama a plătit 34lei,iar pentru 4kg.zahăr și 2kg.făină 22lei.Cât costă 1kg.zahăr și 1 kg.făină?