Răspuns :
Un elev trebuie sa aiba un pahar cu suc de 3lei si o prajitura de 6 lei , deci se cheltuiesc 9 lei pe elev .
Cum sunt 22 de elevi , vor fi necesari 198 lei ( 22×9 ).
Cum sunt 22 de elevi , vor fi necesari 198 lei ( 22×9 ).