Răspuns :
aflam cat costa 1 kg. de portocale
23:5=4,6 lei ( 1 kg.)
aflam cat costa 4 kg.
4x4,6=18,4 lei costa 4 kg. de portocale
23:5=4,6 lei ( 1 kg.)
aflam cat costa 4 kg.
4x4,6=18,4 lei costa 4 kg. de portocale