👤
Fstarea
a fost răspuns

help me!!! Un iaurt cu cereale costă 2.25 de bani .Eugen si mihaela consuma zilnic cate un iaurt .Mama lor cumpara atâtea iaurturi cat sa le ajungă timp de 5 zile .Ce suma trebuie sa plătească? Gaseste trei variante pentru a plăti cu monede si bancnote.