👤
a fost răspuns

Un iaurt cu cereale costa 2 lei si 25 de bani.Eugen si Mihaela consuma zilnic cate un iaurt .Mama lor cmpara atatea iaurturi cat sa le ajunga imp de 5 zile .Ce suma trebuie sa plateasca ? Gaseste trei variante pentru a plati cu mon