Nycomyhnea Nycomyhnea 17-05-2016 Matematică a fost răspuns Alin a cumpărat 8 kg banane si 8 kg portocale,plătind 56 lei. Cât costă un kg portocale si cât costă un kg banane,dacă un kg banane costă cuun leu mai mult decât unul de portocale?