👤

Trei pachete de zahar costa cu 40 de lei mai mult decat doua pachete de orez . Se mai stie un pachet de orez este cu 10 lei mai ieftin decat un pachet de zahar. Îmi ajung 100 de lei pentru a cumpara cate trei pachete de fircare fel?