Melanianicula Melanianicula 12-05-2016 Matematică a fost răspuns marin a cumparat 8 kg de dovlecei la pretul de 2 lei kilogramul. Cu 8 lei ,ANA a cumparat 2 litri de lapte.Tot cu 8 lei, DANA a cumparat o bucata de panglica la pret de 2 lei metrul.ce afli calculind