Caty43 Caty43 11-05-2016 Matematică a fost răspuns Un iaurt cu cereale costa 2 lei si 25 de bani .Eugen și Mihaela consuma zilnic cate un iaurt .Mama lor cumpara atatea iaurturi cat sa le ajunga pentru 5zile. Ce sua trebuie sa plateasca?