Mihaelaistrate7 Mihaelaistrate7 11-05-2016 Matematică a fost răspuns Va rog e urgent ajutatima la 1.Va rog!!! 1. PENTRU 4 KG DE CAPSUNI SI 3 KG DE MERE O GOSPODINA A PLATIT 30 DE LEI . UN KG DE CAPSUNI ESTE DE 3 ORI MAI SCUMP DECAT UN KG DE MERE . CAT COSTA UN KILOGRAM DE CAPSUNI?DAE UNUL DE MERE