Boteanuvaly312 Boteanuvaly312 09-05-2016 Limba română a fost răspuns un corn cu cremă de vanilie costa cu 4 lei mai puţin decât o minge de volei ,iar o minge costa cat 5 cornuri. Andreea îşi cumpără două cornuri si o minge câti lei costă cumpărăturile?