👤
Andrewjmekk
a fost răspuns

daca 2 kg de mere si 3 kg de pere costa 19 lei , iar 3 kg de mere si 2 kg de pere costa 16 lei atunci calculati cat costa un kg de mere si cat costa un kg de pere. Va rog help