Ally22023002 Ally22023002 06-05-2016 Matematică a fost răspuns pt 4kg capsuni si 3kg mere o gospodina a plătit 30lei.Un kg de capsuni e de 3 ori mai scump decat un kg de mere.Cât costă un kg de capsuni?dar unul de mere?