👤
Carla2006
a fost răspuns

--Cu banii mei pot lua 2 cozonaci, afirma X.
--Am aceeasi suma de si cumpar 3 sticle de suc, explica Y

A)Cunoscand ca diferenta de pret este de 4 lei, cat costa fiecare produs?
B)Ce suma detine fiecare persoana?