Neagumaria1971 Neagumaria1971 04-05-2016 Matematică a fost răspuns Un elev,cumpara 5 pixuri si 4 caiete platind 82 de lei.Stiind ca un pix costa cu 2 lei mai mult decat un caiet,sa se afle cat costa un caiet si un pix.