👤

Un elev a cumparat 16 caiete si 12 creioane pentru care a platit 52 de lei.Un alt elev a cumparat 24 caiete si 18 creioane de acelasi fel cu colegul sau.Ce suma a incasat libraria de la cei 2 elevi?

O vreau prin metoda comparatiei!