AlessiaCiuca AlessiaCiuca 14-04-2016 Matematică a fost răspuns Mama cumpara ,pentru a face dulceata , 4 kg de capsuni si 3 kg de cirese pentru care a platit 54 de lei. cati lei costa un kg din fiecare fel de fructe cumparate, stiind ca 2 kg de cirese costa cat 3 kg de capsuni? Dau 20 puncte si coronita :)