Anonim Anonim 13-04-2016 Limba română a fost răspuns daca un magazin are 12 paini 23 pachete cu unt , un client vine si cumpara 1 paine si 3 pachete cu unt a doua zi cumpara 2 paini si 4 pachete cu unt..... cate paini si cate pachete cu unt mai raman?