Karynutza1 Karynutza1 11-04-2016 Matematică a fost răspuns La un magazin s au adus 60 kg de ceapă si 40 kg de sare. valoarea totala a marfii este de 160 lei, iar diferenta dintre pretul unui kg de ceapă si cel al unui kg de sare este de un lei. cat este pretul unui kg din fiecare produs?