👤

O problema de matematica spune asa : Pentru 4kg de capsuni si 3 kg de mere o gospodina a platit 30 de lei .Un kg de capsuni este de 3 ori mai scummp decat un kg de mere.Cat costa un kg de capsuni ?Dar unul de mere?