Zdrentaroasa1 Zdrentaroasa1 10-04-2016 Matematică a fost răspuns Cu pretul a doua cornuri mama poate cumpara o paine.Daca ea cumpara 4 paini cu 9 lei bucata si de restul pina la 50 de lei doua cornuri, citi lei costa un corn?